Noclegi Ustka Wczasy Ustka Ustka Wczasy
Ustka noclegi Wczasy
Ustka Wynajem kwater Pokoje

Ustka wczasy noclegi pokoje kwatery prywatne
ATRAKCJE USTKI

Niewątpliwą atrakcją Ustki jest panujący tu mikroklimat o leczniczych właściwościach.Duża zawartość jodu pochodzącego z rozpylonej w powietrzu wody morskiej oraz duża wilgotność powietrza powodują , że dłuższy pobyt wpływa zbawiennie na organizm ludzki.Z tego powodu w roku 1988 uznano Ustkę za miejscowość uzdrowiskową.Powstało wiele ośrodków sanatoryjnych oferujących leczenie między innymi chrób układu krążenia, stawów.Oprócz leczenia klimatem , prowadzone są również zabiegi w formie balneoterapi i fizykoterapi.

Plażowanie i kąpiele morskie to nie lada atrakcja , szczególnie dla osób przyjeżdzających na wczasy i wypoczynek do Ustki z głębi naszego kraju.Ustka oferuje czyste i szerokie plaże - wschodnią i zachodnią.W wolnym od plażowania czasie polecamy spacery po promenadzie, gdzie organizowane są liczne imprezy rozrywkowe , a swoje prace prezentują liczni artyści pędzla i inni rękodzielnicy.

Do tradycji należą obchody Dni Bielska-Białej w Ustce.W tych dniach w mieście prezentują się zespoły ludowe i rękodzielnicy z rejonu beskidzkiego.

Ustka - Festiwal Fajerwerków.Czterodniowy , odbywający się od kilku lat na początku lipca nocny festiwal - pokaz sztucznych ogni.Rozpoczyna się ok. godz 23.30 , a prezentują się każdego wieczoru dwie firmy w ok. 20 minutowych pokazach.W porcie i na plażach gromadzi się wtedy kilkadziesiąt tysięcy widzów podziwiających wspaniałe feerie barw i grę świateł.

Rejsy wycieczkowe po morzu to niemal stały element w harmonogramie pobytu w Ustce.

Usteckie muzea:
 • Muzeum Chleba
 • Muzeum Minerologii
 • Muzeum Ziemi Usteckiej
 • Galeria Bałtycka


 • Słowiński Park Narodowy - oddalony o kilkanaście kilometrów na wschód od Ustki unikalny obszar - ruchome wydmy, rezerwat zwierząt i ptaków.W niedalekim sąsiedztwie Skansen Słowiński w miejscowości Kluki.

  Ustka noclegi, tanie noclegi nad morzem.

  Wynajem kwater - pokój 1 Wynajem kwater - pokój 1
  Wynajem kwater - pokój 5 Wynajem kwater - pokój 5 Wynajem kwater - pokój 5